Ano Anorexii?

25. července 2013 v 17:09 | Mundia |  Téma týdne
Nikdy jsem nepsala články na téma týdne. Ale vzhledem k tomu,že Anorexie a další psychické poruchy související s chorobným hubnutím jsou v této době hodně diskutované, jsem se rozhodla nějaký takový článek napsat.
A spíš se budu obracet na samotné dívky, které se rozhodly takto žít.
Já nechci nikoho odsuzovat, každý si sami vybíráme, jak naložíme s našim životem, každý má jen jeden, proto by s ním měl naložit co nejlépe.

Slečny, dámy, to je jedno. Odpovězte mi na otázku. Proč jste si vybraly takhle žít? Co bylo tím podnětem k tomu, co vás k tomu vedlo? To jste někde viděly slečnu, která to popisovala jako úžasný styl pro hubnutí, nebo vám někdo ublížil špatnými řečmi o vaší postavě? Protože já si to jinak neumím vysvětlit. Co vás donutilo k tomu začít trápit své tělo.

Zkuste se podívat do zrcadla a všimnout si těch vystouplých kostí. Ve své podstatě jdete proti přírodě. Protože každý žicočich na téhle Zemi má za úkol se rozmnožit. A k tomu potřebuje být v kondici a poskytnout potomkovi potřebné živiny. Což ale nejde. Protože když sníte jednou denně jablko, tak ty živiny nemáte, menzes už nikdy nepřijde, vy budete neplodné a své geny nikdy nerozšíříte dál. A samci (chcete-li muži) si vždy vyberou tu dívku, která má dobré předpoklady k tomu odnosit a porodit dítě (pochopte, příroda je takhle naprogramovala) a ne podvyživenou a drasticky pohublou.

Žena na obrázku je váhově normální, vitální a krásná. Vy krásné nejste, vy se tak prostě chcete vidět a cítit.

Pokud se samy sobě líbíte, budiž, je to vaše věc. Ale prosím vás o jedno. Nenavádějte k tomu ostatní. Nesnažte se je změnit. Každý máme svůj styl, a pokud chcete zničit myšlení i těla českých dívek, tak to vypadá, že jsme spíš na vymření.

Pokud holčina měří 178 cm a váží 67 kg, není to nadváha. Je to právě to optimum, které potřebuje. Ale při výšce 170 cm a váze 30 kg to nikdy optimum nebude. Bude to to špatné, a vy tím ubližujete svému tělu. Vám to určitě nepřijde tak hrozné, protože se zatím cítíte dobře. Ale jednou přijde čas, kdy už tělo nevydrží ten nedostatek živin, zkolabuje a vy zaplatíte tu nejvyšší daň - život.

Mundia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama