Kalhotky

20. července 2013 v 11:12 | Mundia |  Názory na život
Včera jsem viděla opravdu působivý klip od našeho českého rappera, umělce, a sympatického člověka "jménem" Raego. Klip se jmenuje stejně jako název mého článku, a musím říct, že nic originálnějšího a legračnějšího s nádechem ironie a snahy ukázat muže ze dvou pohledů - to opravdu musím "vysolit" poklonu, tu nejvyšší. Nebo spíš nejnižší? :D

Pokud si na serveru youtube "rozbalíte" pod klipem takové ty "poznámky", můžete tam najít text, který upozorňuje a ujišťuje diváky, že nejde o to nikoho urazit, ale ukázat na problém ohledně mužů, kteří vyhledávají ženy jen na sex. Dovolím si citaci:

"Záměrem tohodle songu je upozornit na vzrůstající problém. Mým cílem je znemožnit mužský sexuální chtíč, který v dnešní masové zábavě degraduje image ženy. Výsledkem je neuctivé chování k ženskému pohlaví způsobené marketingovým obrazem, který hodnotí ženu jako kus masa. Rozhodl jsem se vést vtipný dialog a sám sebe zobrazit jako dvojsmyslného "úchyláka". Jedině tak mohu upozornit na vzrůstající problém a zároveň druhou ranou ho znemožnit."

Musím říct, že téma klipu byl výbornej nápad, a zpracování ještě lepší. Opravdu originálně tady Raego ukázal na to, že se chlapi mnohdy (neříkám že všichni!) pokouší ovlivnit ženu, většinou romanticky založenou, tzv. je "ulovit" na sladká slovíčka, lichotky, apod. pod záminkou sexu v nejbližší době. Po svém úspěchu ji odhodí jako kus hadru a jdou "lovit" další. Já neříkám, že ani ženy nejsou takové, některé prostě baví být "záletníky", takže spíš vyhledávají obdiv od okolí a mužův obdiv nad jejím tělem.


Zase, nebuďme proti přírodě, v přírodě mají prostě samci za úkol "rozdat" co nejvíce své genetické infromace, takže pánové z tohoto hlediska nedělají nic špatného, ale i tak jdeme trošku proti přírodě (v lidské populaci se spíš ženy dvoří mužům než muži ženám), i když i ty zvířecí páry jsou monogamní (v některých případech).

Jenže ženské pohlaví je pohlaví něžné, citlivé, a když je s ním zacházeno jako s věcí, tak je smutné či dokonce nešťastné. Muži se chtějí rozmnožit, ženy vázat a mít rodinu (tedy zajistit nástup další generace). Pořád je to všechno zakódované v přírodě.

Ale milí pánové, chlapci, muži, aspoň trošku se vžijte do ženy. Muž může rozdat svoje geny každý den, žena jen jednou za měsíc. Takže se tím víc snaží najít vhodného partnera, se kterým může založit rodinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 20. července 2013 v 12:43 | Reagovat

Vím, že sem to nepatří, ale nevím, jestli by ses k tomu jinak dostala. Psala jsem ti odpověď ohledně vysoké školy. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama