"Ty jsi ten nejhorší tajný agent, jakýho znám!"

24. července 2013 v 10:00 | Mundia |  Diary
Víte co, já vám to řeknu na rovinu. Kdykoliv uvidíte auto s nápisem autoškola, utíkejte do bezpečné vzdálenosti. Já být řidič, který jede za autoškolou, v jejímž autě sedí člověk jako já, tak se ještě pokřižuju. :D Taková mizérie to byla, ještě jsem byla ráda že jsem někoho v tom městě nesrazila, a já pak odešla vystresovaná, tak vystresovaná, že jsem snědla hodně zmrzliny. Mým zlozvykem je totiž zahánět stres spoustou jídla. A do toho jsme šly s mámou krást sousedovi jablka. No taky komedie.Když jedete po dálnici 100 km/h (130 je mimochodem nejvyšší povolená rychlost), rozjedete to na 110 a učitel vám řekne: "Uber aspoň na 100, ať nám neuletí nápis AUTOŠKOLA na střeše, on drží jenom na magnetech", no nesmáli byste se? :D Opravdu, větší stres jsem ještě nezažila.

Na dálnici ještě budiž , tam jedete plynule, skoro neřadíte, ale když máte jet k nějakýmu výjezdu, do toho ještě nedejbože křižovatky, nebo dojíždíte auto, vůbec nevíte, kdy máte podřadit na nižší rychlostní stupeň, tak takový strach nezažili ani lidé ze seriálu Akta X.

Byla to moje první jízda v normálním, plném provozu, takže se nedivte, že jsem kolikrát zmatkovala. Ale zítra už to bude lepší. Ono to může být už jenom lepší, nikdy to nebude horší (tedy pokud vynechám tu nejhorší variantu - autonehodu).


Když se přesunu k té pomstě sousedovi, on není zlý člověk. On je hodný člověk se zlou manželkou, která se mu dostala do hlavy a ovládá jeho mysl. Krádež jablek měla dva účely: Za prvé, byla to pomsta za to, že nám před dvěma lety vypustil úplně celou studnu (bydlíme na baráku, máme tedy studnu, navíc se o ni dělíme ještě se dvěma sousedy). A za druhé, máme chuť na štrůdl, takže jsme se vydali pro nějakou tu úrodu.

Každopádně kolem desáté jsme se vydali noční oblohou směr sousedova chalupa. Přelezly jsme plot (já ho přelezla, máma přepadla - konečně se potvrdilo, že numí přelézat překážky, natož cizí ploty), a poslepu jsme sbíraly jablka. Nasbíraly jsme půl igelitky a já ještě pár kousků. Máma si mezitím vyhlídla nejbližší rybízový keřík a pustila se do jídla. Ono když večer po desátý hodině jíte rybíz při měsíčku, je to romantičtější než večeře při svíčkách.

Když konečně dojedla, opět přepadla zpátky na druhou stranu, plížily jsme se podél domu, v tom máma zakopla, plácla sebou na nejbližší větvičku, ta hlasitě zapraskala, a moc milý pejsek od vedle začal štěkat. Máma se dala do běhu, já za ní (on rozzlobený soused s puškou, to vám dodá adrenalin a nečekanou rychlost :D)a když jsme vyběhly na cestu, plácla jsem mámu po rameni a řekla: "Ty jsi ten nejhorší tajný agent, jakýho znám!". Netuším, jestli jste někdy viděli pohádku Divočina, ale v tom filmu jsou dva chameleoni, kteří jsou tedy tajnými agenty, a když je chytí, jeden vyžvaní moc věcí, a jeho parťák mu právě řekne tuhle větu).

No, tedy, lup se povedl, máme kilo a půl jablek (ušetřeno 75 Kč :D) a můžeme péct dobroty. Sice nevím, kdo bude všechna ta jablka strouhat, ale to už si střihnem :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D. D. | Web | 24. července 2013 v 10:32 | Reagovat

teťka, když se kouknu zpětně na autoškolu, tak to bylo fakt jednoduché:D. Teda pro mě to bylo jednoduché, řídím podle mě docela dobře a baví mě to:))
Ale dálnice nesnáším:D, kdyby mi učitel v autoškole tehdy řekl, že mu uletí nadpis autoškola tak bych se asi dorvala smíchy:d.

2 Rai. Rai. | Web | 24. července 2013 v 14:45 | Reagovat

:DDDDD Já se z vás podělám :D Prej máma přepadla :D Připomíná mi strašně mou mamku, ta je taky takový kopyto, že by sebou švihla o zem snad všude, i n rovné zemi a za světla. Ale tak gratuluju k dobrému uloupení! :D Taky jsem chodívala s kamarádem k sousedovi, měl úplně nejúžasnější jabka v okolí. Jednou nás málem nachytal, ale schovali jsme se za hromadu hnoje :D

Autoškoly se děsím. Sice ještě neřídím, ale nedokážu si zapamtovat pořád, kde je brzda a kde plyn. Taťka mě pořád bere na parkoviště a nutí mě řídit. Jednou jsem se rozjela tak moc, že jsem převrhla celou polenici, ale nevadí. Navíci si strašně pletu strany, takže já budu luxusní řidič! :DD

3 Gabrielle Gabrielle | E-mail | Web | 24. července 2013 v 20:38 | Reagovat

:DD píšeš moc krásně a vtipně! máš boží blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama