White house down

23. července 2013 v 11:06 | Mundia |  Recenze
Ti, kteří jste včera četli ranní článek a "příběh" o mém dobroduružství v kině, jste mohli zaznamenat, že jsem byla na filmu White house down. Právě na tento film bych dnes napsala recenzi. Vzhledem k tomu že se mi film opravdu líbil, asi nebude moc dlouhá. Protože jsem byla překvapená. Mile. :)Film mě opravdu překvapil. Zpočátku jsem o něm pochybovala, ale svůj názor jsem změnila poté, co jsem uviděla první trailer. A to jsem nevěděla, že samotný film bude ještě dokonalejší, než se zdá.


V hlavní roli se nám tady představí Cale (Channing Tatum), coby otec své dcery Em, která je na něj trošku nabručená poté, co zapomene přijít na její vystoupení. Cale se to tedy snaží napravit a v rámci svého pohovoru v Bílém domě, kde se bude ucházet o post ochránce prezidenta (Jamie Foxx) v Tajné službě, zařídí své dceři prohlídku Bílého domu. Ta je z toho nadšená, oba tedy vyráží směr Bílý dům, kde Cale u pohovoru neuspěje. To ale netuší, že takřka nedoborolně bude muset prezidenta v dalších okamžicích chránit. Cale však své dceři lehce zalže, aby měl naději, že se dočká jejího pevného obětí se slovy: "Jsem na tebe pyšná tati".


Exkurze v Bílém domě začíná a asi v její , kdy Em odejde na toalety, neznámí lidé precizně, přesně a v utajení (i přes to,že procházeli davy lidí) nastraží doprostřed hlavního sálu bombu. Po výbuchu vypuká chaos, malá Em (blázen do politiky) pomalu chápe situaci, když na vlastní oči uvidí smrt nekolika desítek mužů ochranky. Všchny zločince tajně natáčí na mobil a ukládá na svůj Youtube kanál (toto se děje o trošku později, daní zločinci ji chytí a drží společně s dalšími asi 15ti lidmi jako rukojmí).

Cale mezitím naráží na prezidenta a snaží se ho dostat ven z budovy. Přičemž následuje série mnoha dalších výbuchů, sestřelení helikoptér apod. Posléze se ukáže, že velitelem dané zločinecké bandy je bývalý člen Tajné služby jménem Martin, který se chce se prezidentovi pomstít za smrt svého syna, kterého poslal do boje (už si nevzpomínám kde).


Abych to trošku zkrátila, Caleovi se po dvou hodinách (tak dlouho trvá celý film, beru to takhle ralisticky :D) podaří zachránit jak prezidenta, tak rukojmí, a ještě zabránit největšímu jadernému útou na Dálný východ, který by rozpoutal Třetí světovou válku. Malá Em je za hrdinku, protože právě díky ní se podařilo identifikovat zločince.


Co se mi opravdu líbilo na filmu, bylo podání celkového jednání a povahy postav. I při tak velkém "akčňáku" se režiséru Rolandu Emmerichovi podařilo zakomponovat do dialogů i občasnou komedii či dokonce směšné situace. Když se na to podívám "z dálky", udělal trošku z prezidenta blbce. Věřte mi, že se kolikrát rozesmál cený sál v kině.


Film byl protkán i mnoha pěknými a zajímavými záběry, herci se svých rolí zhostili naprosto báječně.

Vřele tento film doporučuju. Vím, že jsme každý na něco jiného, ale já tento film hodnotím jako nejlepší snímek za poslední rok. Nemám mu co vytknout. :)

100%/100%


Mundia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rai. Rai. | Web | 23. července 2013 v 13:17 | Reagovat

Kvůli Channingovi se na ten film chystám, miluju ho :D

No jsem narozená na poslední den raka, 21.7., a 22.7. už začíná lev, takže něco z toho lva ve mně určitě bude :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama